jakie meble do niskich pomieszczen

jakie meble do niskich pomieszczen

Pochodzenie Perły

Większość kamieni szlachetnych są wykopane w ziemi, po czym oczyszczone, kształcie i perfekcji. Perły są unikalne w tym, że są zrobione z żywego organizmu – Skorupiak nazywany mięczak – a większość z nich bezbłędnie okrągłe, błyszczące, gdy są one odkryte. Coś, co jest bez trudu ogłuszania jest powszechnie nazywany „perłą”, podkreślając siłę jej naturalne piękno .

Ale kiedy biżuteria zakupy, średnia perła tyłu przypadku nie jest całkowicie naturalne. W 1930 roku japońska firma opracowała proces przemysłowy do hodowli pereł, które wprowadzone surowe zawód perła nurkowania niepotrzebne. Wzrost perła jest stymulowany przez pasożyta lub innego szkodnika, który mieści się wewnątrz mięczak. W odpowiedzi obronnej, mięczak wydziela substancję o nazwie masa perłowa, wykonany z węglanem wapnia, aby zbudować na istotę przestępstwa. Masaże ocean masa perłowa do okrągłego obiektu iw ciągu kilku lat, perła jest tworzony. Perły są wykonane w ten sam sposób jak w naturze, ale mięczaki są zbierane i następnie sztucznie stymulowany. Ten brak spontaniczności zmniejsza wartość perły nieco, chociaż jakość jest równa.

jakie meble do niskich pomieszczen

Perły naturalne są znacznie rzadsze do zdobycia. Profesjonalne perła nurków używane spędzić miesiące na otwartym morzu nadzieję znaleźć tylko jeden z nich. Była to niebezpieczna praca, a czasami jeden kosztowny – nurkowie wynajem miejsca na łodzi, aby ich życie w ten sposób, a ich zbiorów nigdy nie była gwarantowana. Mężczyźni – czasem kobiety, jak to było i nadal jest japoński zwyczaj – by wstrzymać oddech na tak długo, jak to możliwe. Przechodząc przez co najmniej tonę (dosłownie) z mięczaków aż perła pojawiły jak magia, ryzyko nie dochodząc do powierzchni była wysoka, a w najlepszym razie było niewygodne.

Zatoki Perskiej jest uważany za oryginał farm perła, perły z dowodami, które zostały tam zebrane do 4000 lat temu. Ale łatwy dostęp do hodowlane rozpuszcza przemysłu w 20 wieku. Dziś oba perły naturalne i hodowlane znajdują się na całym świecie. Wybrzeża Azji i południowego Pacyfiku są teraz źródła najbardziej płodnych. W trosce o czystość – i dochody – perła naturalnego nurkowania widział odrodzenie Zatoki nad ciągu ostatnich pięciu lat. Jedna firma kultur około 40.000 pereł rocznie, z których większość jest sprzedawanych królewskiej w Zatoce w górę o 5000 $ każda, znacznie wyższy niż górna cenie hodowanych pereł. Aby stwierdzić, czy to ma znaczenie, czy perła hoduje lub naturalny ostatecznie sprowadzają się do budżetu.

Artykuł napisany przez: